Sevcan Orhan Kimdir?

Sevcan Orhan (d. 16 Ağustos 1982 - İstanbul), aslen Erzincanlı olan bir Türk halk müziği sanatçısı. Küçük yaştan itibaren bağlama,solfej ve nota eğitimi aldı. Lisede okurken bir gazetenin düzenlemiş olduğu liseler arası Türk halk müziği yarışmasında 3'üncülüğü kazandı. Lise eğitiminin ardından İTÜ Türk Müziği Devlet Konservataurı ses eğitimi bölümüne girdi. 2000 yılında Nenni Bebek isimli ilk müzik albümünü çıkardı. İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarında üslup ve repertuar dersleri vermektedir. 2012-2013 arası Star TV'de Ayşe Özyılmazel'in ayrılmasından sonra türkücü Alişan ile birlikte 'Alişan ile Sevcan' isimli sabah programını sunmuştur.

2006 yılında bağlama sanatcısı Ümit Yılmaz ile dünya evine girmiştir.

Eski milli futbolcu ve Galatasaray’ın eski yardımcı antrenörü Hasan Şaş, geçen Sevgililer Günü’nde eşi Sibel Taş’tan anlaşmalı olarak tek celsede boşanmış, 6 ay sonra Şaş’ın sevilen türkücü Sevcan Orhan’la beraberlik yaşadığı için evliliğinin bittiği öne sürülmüştü. Kısa süre sonra hem Şaş, hem de Orhan iddiaları haberleştirenlere 10’ar bin TL tazminat davası açtı. Orhan ve Şaş’ın ilişkisinin boşandıktan 2 ay sonra başladığı ortaya çıktı.

"YUVA YIKAN KADIN DEĞİLİM"

Güneş'te yer alan habere göre, Sevcan Orhan, son olarak özel telefon hattının Whatsapp profilinde Şaş’la yaptığı siyah beyaz selfie’yi kullandı. Mutlu bir beraberlik yaşadığını söyleyen Orhan, “Benim açtığım dava yuva yıkan kadın iftirasına karşıdır. Bana kimse ilişkin var mı diye sormadı. Ben bekar, Hasan bey bekar... İnsan her zaman aşık olmuyor.

"BİZ ÇOK TEMİZ BİR İLİŞKİ YAŞIYORUZ"

Ben ailemin yüzünü eğdirecek bir şey asla yapmam. Benim ilişkim Hasan bey boşandıktan 2, 2.5 ay sonra başladı. Biz çok temiz bir ilişki yaşıyoruz” dedi.
Load disqus comments

0 Yorumlarınız