UKİM PTT Uluslararası Kargo İşleme Merkezine Nasıl Gidilir?

Merhaba arkadaşlar,


Yurt dışından bir ürün sipariş ettiniz ve size ulaşmasını beklerken PTT'den size bir telgraf geldi ve 7 iş günü içersinde UKİM genel müdürlüğüne gelip kargonuzu almanız gerektiği gelmezseniz kargonuzun yurt dışına geri gönderileceğini gördüyseniz ve ne yapmanız gerekiyor hiç bir fikriniz yoksa hiç paniklemeyin.


Şimdi size adım adım UKİM'e Nasıl gidilir anlatacağım

Öncelikle ben anadolu yakasında bulunduğum için

Üsküdara'a gittim. Üsküdar'dan Marmaray'a binip Yenikapı'Ya gittim.,
Yenikapı'dan Kirazlı - Bağcılar Metro'suna Aktarma yaptım ( M1B )
Kirazlı - Bağcılar'a geldiğimde ise Başakşehir - Metrokent Metrosuna aktarma yaptım.
Daha sonra 4 Durak sonra İkitelli Sanayı Durağında indim. Bu durakta indikten sonra Demirciler çıkışı tabelalarını takip edin ve ordan dışarı çıkın.

Dışarı çıktıktan sonra hemen sağ tarafta bir cami göreceksiniz o camiyi arkanıza alın ve yaklaşık 300 metre düz yürüyün. İlk sola giriş değil ikinci girişte sol tarafta büyük PTT binasını göreceksiniz. 

Kapıda giriş tabelalarını göreceksiniz, giriş yaptıktan sonra size gelen telgrafı hemen kapı göreceğiniz danışmaya verin, o size girin içerde bekleyin ismini söylenecek diyecek. Daha sonra içeride 2-5 dk isminizin okunmasını bekleyin.

İsminiz okunduktan sonra içeriye girin, görevli kargonuzu açacak içinde ne olduğuna bakıp, kaç paraya aldın diye sorular soracak. Daha sonra sizi vezneye yönlendirip bir ödeme yapmanız gerekiyor. Bu ödeme aldığınız ürüne göre değişiyor.  Ben çok düşük bir miktar ödedim korkulacak bir şey değil.

Uzak gibi gözükse de Metro'dan hiç çıkmadan Ukim'e gidebiliyorsunuz. Yaklaşık 1.30  - 2 saat sürüyor.

Umarım işinize yaramıştır.

Load disqus comments

0 Yorumlarınız