Canan Maktal Kimdir?

1982 yılında İzmir'de doğdum.İlk, orta ve lise eğitimimi İzmir'de tamamladım. "Göztepe Anadolu Meslek Lisesi" Moda Tasarımı Bölümünden mezun oldum.Daha sonra oyuncu olmak istediğimi anladım.Güzelyalı Kültür Merkezi'nde tiyatro eğitimi almaya başladım ve Orhan Kemal'in 'Tersine Dünya'sında bıçkın bir delikanlıyı oynadım.Bu benim ilk rolümdü ve bu rolden sonra konservatuar sınavlarına girmeye karar verdim. Sınavlara hazırlanırken bir yandan İzmir Sanat Çocuk Tiyatrosu'nda çalışmaya başladım.Burada 'Ağaçların Dansı' ve 'Masal Dostlarımız' adlı iki çocuk oyununda oynadım.
2004 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Oyunculuk Bölümünü kazandım.Okurken bir yandan "Köprü" dizisinde oynamaya başladım.Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarında iki oyunda yer aldım.'İstanbul Efendisi' ve 'Gözü Kara Alaturka'.Gani Müjde'nin 'Osmanlı Cumhuriyeti' adlı sinema filminde oynadım.2008 yılında konservatuardan mezun oldum ve İstanbul'a geldim.İstanbul'daki ilk dizim 'Küçük Kadınlar' oldu.Aynı zamanda İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda 'Saatleri Ayarlama Enstitüsü'nde oynama başladım.
Daha sonra 'Yahşi Cazibe'
'Zehirli Sarmaşık' 
'Herşey Yolunda Merkez' dizilerinde rol aldım. 
İstanbul Devlet Tiyatrosunda 'Çocuktan Al Haberi' adlı oyunda ve Osman Tolga'nın 'Htr2b' adlı sinema filminde yer aldım.Şimdiye kadar oynadığım reklam filmleri:
'Eti Çay Keyfi' 
'Doritos' 
'Molped'

Load disqus comments

0 Yorumlarınız