Serenay Aktaş Kimdir?


Serenay Aktaş 1 Ekim 1993'te İstanbul'da doğdu. Henüz okuldayken tiyatro ile ilgili çalışmalarda yer alan ve bu konudaki ilgisi ve yeteneği ile dikkat çeken Aktaş halen eğitim çalışmalarını da sürdürmektedir. 

Oyunculuk alanındaki yeteneğinin yanı sıra kendine özgü pek çok dikkat çekici özelliğe sahip Serenay aynı zamanda çok yetenekli bir bayan futbolcudur. Evet ilk duyulduğunda garipsenebilecek bu özellik Serenay Aktaş'ın çok yönlü kişiliğininde bir yansıması. Aktaş ilk olarak Zeytinburnuspor Kulübünde görev aldıktan sonra Fatih Vatan Lisesi'nde başarılı iki sezon geçirmiştir. Şu an 1207 Antalyaspor'da görev yapmaktadır.

Yazı yazmaya da özel bir ilgisi bulunan Serenay şiir dili etkisi taşıyan düz yazılarını ilerde yayınlamayı düşünüyor. 
Oyunculuk alanında da genç yaşına rağmen kısa zamanda tecrübeler edinmeye başlayan Serenay Aktaş son dönemde televizyonun dikkat çekici projelerinden bir tanesi olan "Kanıt" dizisinde rol alarak oyunculuk kariyerine başlamıştır. Ayrıca Umut yolcuları, Türk Malı, Şüphe, Yahşi Cazibe, Alemin Kıralı, Kalbim Seni Seçti gibi çokça bilinen projelerde bölüm oyuncusu olarak görev almıştır. Asıl projesi olan Arka Sıradakiler dizisinde ana cast olarak yer alan Aktaş, "Gülüm" karakterini canlandırmıştır. Arka Sıradakilerden sonra Muhteşem Yüzyıl'da "Ayşe Hatun" karakterini canlandırmıştır. Dizi çalışmalarının yanı sıra özgün ve sıra dışı güzelliği ve oyunculuktaki başarısıyla dikkat çekerek sırasıyla Baston - Tek Perdelik Aşk Oyunu, Frekans - Papatyalar ve Emre Altuğ - Hangimiz Tertemiz kliplerinde yer almıştır. 
Serenay'ın her daim dillendirdiği bir özelliği ise annesine olan düşkünlüğü ve sevgisi. Tüm bunların yanında halen özellikle oyunculukla ilgili çok yönlü çalışmalarını sürdüren Serenay Aktaş ışıltısı, yeteneği ve güzelliği ile başarı yolunda emin adımlarla ilerleyişini sürdürmektedir.


https://twitter.com/SerenayAktas Resmi Twitter Hesabı  https://www.facebook.com/serenayaktasofficial resmi facebook hesabıdır.
Load disqus comments

0 Yorumlarınız