AL Partisi Nedir? AL Partisi Kurucusu ?

Alternatif Parti (AL Parti) Kasım 2008'de Türkiye'yi yeniden geleceğin büyük ve güçlü ülkesi yapmayı amaçlayan, kavga, kutuplaşma, bölünme ve krizlerin durağı olmayacağını kurulduğu günden bu yana dile getiren bir siyasi partidir.

Türkiye'nin sorunlarını çözebilmesi için toplumsal barış ve güven temelinde iç entegrasyonunu artırıp bunu siyasi temsile dönüştürmesi gerekirken maalesef son zamanlarda DTP'nin eylemleri AKP'nin söylemleriyle ülke kaosa sürüklenmektedir
Ampul artık yeterince halkı aydınlatmadığından partimizin amblemi güneş ve burma bileziktir.Ampulün enerjisi  bitmiştir. Güneşin kaynağı sönmeyecektir. Güneş, aydınlatacak ve adalet, eşitlik, özgürlük ve barışı getirecektir. Burma bilezik de zenginlik ve bereketin simgesidir ..

Çünkü benzer isimle iki parti var. Biri Alternatif Parti, diğeri ise Alternatif ve Değişim Partisi. Alternatif ve Değişim Partisi, sitesinde sıkça' Alternatif Parti' ismini ve Al Parti kısaltmasını kullanıyor. Partinin logosu ise AK Parti'ye çok benziyor. Güneş ve burma bilezik.
Bu logoyu gören AK Partililer duruma çok sert tepki gösterdi. Çünkü, dikkatsizlikle AK Parti yerine Al Parti'ye oy verme riski bulunuyordu.
Ancak gerçek ortaya çıktı. Seçime girecek parti, logosu AK Parti'ye benzeyen Alternatif ve Değişim Partisi değil.

Seçime girecek olan parti, logosunda Türkiye haritası ve güneş bulunan Alternatif Parti. 
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın sitesinde de  faaliyette olan parti listelerinde de her iki parti şu şekilde yer alıyor.
 15- Alternatif Parti (A.P)
 41- Alternatif ve Değişim Partisi (AL Parti) 

Kaynak; Milliyet.com.tr
Load disqus comments

0 Yorumlarınız