8. Sınıf Fen ve Teknoloki Proje Ödev Konuları Nelerdir? Örnekler

1.Türkiye’de nesli tükenen veya tükenmek üzere olan canlıların resimleri ve yaşadıkları habitatları, doğadaki görevleri ile korumaya yönelik alınabilecek önlemlerin bulunduğu bir poster veya power point sunusu hazırlama.
2. Kelvin termometresinin nasıl yapıldığını bu termometrenin diğerlerinden farkını ve mühendislik biliminde ya da teknolojideki kullanım alanlarını araştırma ve sonuçlarını bir poster veya power point sunusu olarak paylaşma.
3.İlçemiz Beypazarı’nda  Suyun kaynama ve Donma noktalarını gösteren bir termometre tasarlama ve termometrenin diğer termometrelerle olan birim çevirmelerini bir tablo olarak gösterme.
4. Kuyruklu yıldızlar ve bugüne kadar gözlemlenen kuyruklu yıldızların anlatımını içeren bir poster veya power point sunusu hazırlama
5. Köyünüzde çevrenizde var olan göl- akarsu- su birinkitileri vb. deki su bitkilerini toplama ve bunların botanik bilimindeki tür veya cins isimlerini araştırma ve bu bitkilerin fotoğrafları ile bir dijital albüm hazırlama. (sunu şeklinde)
6. Sesin fiziksel özelliklerini ve farklı tınılara ait sesler oluşturan müzik aletlerini tanıtıcı bir poster veya power point sunusu hazırlama.

PROJE TAKVİMİ

Projenin Verildiği tarih:              :……………………………………………………………………
Proje Gelişim raporu tarihleri:       1. rapor ……………………………………………………………
2.rapor …………………………………………………………….
Projenin Bitirildiği Tarih:             ……………………………………………………………………
Proje Yönergesinin verilmesi:        ……………………………………………………………………

Proje değerlendirmesi:                ……………………………………………………………………
Load disqus comments

0 Yorumlarınız