Zeynep Selvili Kimdir? Hayatı, Fotoğrafları

Burak Yılmaz Sevgilisi Zeynep Selvili Kimdir?
 Zeynep Selvili 1987 yılında İzmir'de doğdu. 2005 yılında İzmir Saint Joseph Fransız Lisesinden mezun oldu. Psikoloji bilimine olan ilgisi lise döneminde Princeton ve Georgetown Üniversitelerinde Psikoloji ve Yaratıcı Yazarlık dersleri alarak geçirdiği zamanlarda başladı. 2009 yılında Miami Üniversitesini Sinema ve Psikoloji çift ana bilim dalıyla bitirdikten sonra aynı sene New York Üniversitesinin Uygulamalı Psikoloji bölümüne yüksek lisans için kabul oldu. 2012 yılının Mayıs ayında New York Üniversitesinden Psikolojik Danışmanlık ve Sağlık uzmanlığıyla mezun oldu.

Amerikada bulunduğu süre içerisinde Albert Ellis Enstitüsünde Bilişsel ve Davranışçı Terapi ile Anskiyete ve Depresyon Tedavisi ve Davranışsal Aktivasyon; New York Aile Saglığı Enstitüsünde Problem Çözme Tedavisi, Travma Sonrası Terapi, Aile Terapisi, Çocuk ve Ergenlerle Intihar ve Uygulamalı Pozitif Psikoloji başta gelmek üzere çeşitli eğitimler aldı. Aynı zamanda MMPI (Minesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri), 16 PF Kişilik Envanteri, ve Strong İlgi Envanteri olmak üzere kariyer gelişimi, kariyer seçimi danışmanlığı ve kisişel eğitim için dünyada en çok başvurulan psikolojik testlerin eğitimlerini aldı. 
İki sene boyunca New York'un önde gelen sağlık kuruluşlarından olan Institute for Family Health'de Bilişsel ve Davranışçı terapi yaklaşımıyla, özellikle uzmanlık alanı olan, depresyon ve anksiyete bozukluklarıyla mücadele eden, yeterli maddi imkanları olmayan ve/veya sigortasız olan ergen ve yetişkinlere süpervizyon altında psikoterapi uyguladı. Psikoterapinin yanı sıra yeterli imkanları olmayan bireylere işsizlik kurumlarının psikoedukasyon hizmeti veren sosyal sorumluluk projelerinde de gönüllü olarak çalıştı.Zeynep Selvili, klinik calışmalarında Bilişsel-Davranışçı Terapi kuramlarını uzmanlığını yaptığı Pozitif Psikoloji kuramları ile birleştirerek, hastalık üzerine odaklanmaktansa, danışanlarının sahip oldukları kaynakların, yeteneklerin, ve güçlü yönlerinin farkına varmalarına, verimli bir şekilde kullanmalarına ve dolayısıyla da daha mutlu ve daha tatmin edici yaşamalarına yardımcı olur.Zeynep Selvili, Haziran 2012 itibariyle Türkiye’ye dönüş yapmış ve PsikoNet bünyesinde çalışmaya başlamış; hem klinik hem de teorik eğitimlerine devam etmektedir.
Load disqus comments

0 Yorumlarınız