2013-2014 Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Özel Yetenek Sınavı İlan

İLAN

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

2013-2014 Eğitim Öğretim yılında Özel Yetenek Sınavları ile Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümüne 30 öğrenci, Grafik Bölümüne 30 öğrenci ve Heykel Bölümüne 30 öğrenci alınacaktır.

Ön Kayıtlar İçin Gerekli Koşullar:
a) Türkiye Cumhuriyeti veya K.K.T.C. vatandaşı olmak,
b) Ön kayıt yaptırabilmek için ÖSYM tarafından o yıl için geçerli kılınan YGS sınavından herhangi bir puan türünden en az 140 puan almış olmak,
c) En az Ortaöğretim diplomasına sahip olmak,

Ön Kayıtlar İçin Gerekli Belgeler:
a) Form – dilekçe (Kayıt esnasında verilecektir.)
b) 2013 YGS Sınav Sonuç Belgesi (Adaylar ÖSYM şifrelerini öğrenerek gelmelidirler)
c) Ortaöğretim kurumundan alınan diplomanın aslı ve fotokopisi, Adayın diploması henüz hazırlanmamış ise mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopileri,
d) Nüfus Cüzdanı aslı ve fotokopisi (sürücü belgesi, pasaport)
e) İki adet 4,5x6,0 ebadında kılık kıyafet yönetmeliğine uygun ön cepheden çekilmiş, güneş gözlüksüz, son altı ay içinde çekilmiş fotoğraf,

Açıklama:
Ön kayıtlar Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlık Binası Öğrenci İşleri Bürosuna 12 - 23 Ağustos 2013 tarihleri arasında adayın kendisi tarafından veya noter onaylı vekâletname ile tayin edilen vekili aracılığıyla yapılacaktır.

Özel Yetenek Sınavı Giriş Kartı ön kayıt yapıldığında verilecektir. Başvuru evrakları tam olmayan ve yanlış beyanda bulunan adaylara ön kayıt işlemleri yapılmayacaktır. Sorumluluk adaylara aittir. Adaylar sınava girerken Sınav Giriş Kartını, Nüfus Cüzdanını ( Sürücü Belgesi, Pasaport) göstermek zorundadırlar.

Adaylar üç bölümü de tercih edebilir ve ikinci aşamada her bölümün sınavına katılabilirler. Her aday aldığı puanlara göre her bölümü ayrı ayrı kazanabilir, diledikleri bir bölüme kayıt yaptırabilirler.

Sınav Tarihleri:
T.Ü.Güzel Sanatlar Fakültesi Özel Yetenek Sınavları 2-3-4-5 Eylül 2013 tarihleri arasında yapılacaktır.

Sınav Yeri ve Saatleri:
Güzel Sanatlar Fakültesi Karaağaç Yerleşkesi EDİRNE,
2 Eylül 2013 Pazartesi günü saat 09.00-17.00 arasında 1. Aşama
3 Eylül 2013 Salı günü saat 09.00-17.00 arasında 2. Aşama Grafik Bölümü Sınavı
4 Eylül 2013 Çarşamba günü saat 09.00-17.00 arasında 2. Aşama Resim Bölümü Sınavı
5 Eylül 2013 Perşembe günü saat 09.00-17.00 arasında 2. Aşama Heykel Bölümü Sınavı
Saat 09.00’da başlayacak sınavlar, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı’nın belirleyeceği mekânlarda gerçekleştirilecektir.

Adayların Sınavlarda Başarılı Sayılarak Bir Sonraki Aşamaya Girebilmeleri İçin:
a) 1.Aşamada 100 üzerinden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.
b) 2.Aşamada 100 üzerinden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.
c) Sınav’ın her aşamasında başarısız adaylar elenirler.

Sınav Türleri:
1.Aşama: Tüm Adaylar: Desen
2.Aşama: Grafik Bölümü Adayları: Grafiksel Soyutlama
2.Aşama: Resim: Yarı Belleğe Dayalı Hayali Çalışma (aday öğrenci; suluboya, guaş, pastel ya da kuru boya türlerinden en az birini kullanmalıdır)
2.Aşama: Heykel: Desen

Sınav İçin Getirilecek Malzemeler ve Ek Koşullar:
a) Öğrenci Tarafından: Siyah Kurşunkalem (HB, 2B, 3B vs.), silgi, 50x70 cm boyutunda Beyaz Resim Kâğıtları, 50x70 cm boyutunda altlık (duralit), kâğıdı tutturmak için kıskaç getirilecektir. Dileyen adaylar söz konusu malzemeleri 50 TL karşılığında Fakülteden temin edebilirler.
b) Ek Koşullar: Sınavlarda farklı renkte kurşunkalem ve farklı renkte resim kâğıdı kesinlikle kullanılmayacaktır. Aksi durumda sınav evrakı tespit edilir ve Sınav Yürütme Komisyonunca incelenerek sınav evrakı tutanakla iptal edilir. Sınav kâğıdı üzerinde bulunan işaret nitelikli sembol (isim, yazı, rakam vb.) bulunursa sınav evrakı tespit edilir ve Sınav Yürütme Komisyonunca incelenerek sınav evrakı tutanakla iptal edilir.

Sınav Sonuçlarının İlanı:
Sınav Sonuçları 09 Eylül 2013 Pazartesi günü saat 17.00’a kadar Güzel Sanatlar Fakültesi’nde ilan edilecektir.

Sınav sonuçlarına itiraz, sonuçlar açıklandıktan sonra 15 gün içinde yapılabilir. Bu tarihten sonra yapılan itirazlar geçersiz sayılacaktır. Sınav sonucuna itirazlar için, adayların Fakülte Döner Sermaye banka hesabına 100 TL yatırmaları ve bankadan alacakları dekontları, itiraz dilekçesi ekinde beyan etmeleri gerekmektedir. İtirazı uygun görülen adaylara, ödedikleri söz konusu meblağ iade edilecektir.

Kesin Kayıt Tarihi ve Yeri:
a) Özel Yetenek Sınavları sonuçlarına göre tercih ettiği bölüme girmeye hak kazanan adayların kesin kayıtları 10 - 13 Eylül 2013 tarihleri arasında yapılacaktır. Verilen sürede kesin kayıt yaptırmayan adaylar bu haklarını kaybederler. Kontenjan açık kalırsa ilan edilecek tarihte yedek listesinden sıra ile doldurulacaktır.
b) Adaylar ÖSYM şifrelerini öğrenerek gelmelidirler.

Sınav Yönergesine ulaşım adresi: www.trakya.edu.tr
İrtibat Telefonları: 0 284 236 27 85
Faks: 0 284 235 17 14
İnternet: http://guzelsanatlar.trakya.edu.tr/


Load disqus comments

0 Yorumlarınız