Little Mix Kimdir?


Little Mix (eski adıyla Rhythmix) İngiliz 4 kızdan oluşmaktadır.Üyeleri;Perrie Edwards,Jesy Nelson,Leigh-Anne Pinnock,Jade Thirlwall'dır.Grup üyeleri yarışmaya başta solo olarak katılmış fakat Bootcamp (Acemi Kampı) aşamasında başarı sağlayamamışlardır. Jüri üyelerinden Kelly Rowland, seçmelerde tüm grup üyelerine onları bir kız grubunda görmek istediğini söylemiş ve kızlar solo olarak başarısız olunca yarışmaya grup olarak devam etmelerini önermiştir. Yarışmanın ilk üç haftası Rhytmix adıyla yarışan grup, 4. haftada isimlerini Little Mix olarak değiştirmiştir. Kızlar yarışma esnasında Jessie J'in davetiyle bir konserinde şarkıcıya eşlik etmişler ve çeşitli galalara katılıp performans sergilemişlerdir. Grup XFactor yarışmasının 8.sezonuna katılmış ve finalde Marcus Collins'in şarkısını söyleyerek birinci olmuşlardır.Grup XFactor tarihinde 1.olan ilk gruptur.Yarışmadan sonra Cannonball'ı coverlayarak ilk single parçalarını yayınladılar.Grup yarışma sırasındayken N-Dubz grubundan Tulisa Contostavlos onlara akıl hocalığı yapıyordu.Grup en geç 2012 yılında ilk albümlerini yayınlayacak.İlk albüm single parçası Wings Ağustos ayında yayınlandı.

Jesy Nelson
Jessica Louise Nelson (d.14 Haziran 1991) Romford,Londra'lıdır.Annesinin adı Janis'tir. Jonathan ve Joseph adlı iki erkek kardeşi vardır.Yarışmaya Jazmine Sullivan'in "Bust Your Windows" şarkısıyla katılmıştır.Jesy,Diversity grubundan Jordan Banjo ile ilişki yaşamaktadır.Leigh-Anne Pinnock
Leigh-Anne Pinnock (d.4 Ekim 1991)High Wycombe, Buckinghamshire'lidir.Anne ve babası 2009 yılında boşanmıştır.Sarah ve Sian-Louise adında iki kız kardeşi vardır.Yarışmaya Rihanna'nın Only Girl şarkısı ile katılmıştır.Justin Bieber hayranıdır.

Jade Thirlwall
Jade Amelia Thirlwall (d.26 Aralık 1992) South Shields,Tyne and Wear'lıdır.Bekar annesi Norma ve erkek kardeşi Karl ile büyümüştür.Jade Diversity grubundan Sam Craske ile ilişkisi vardır.İdolü Beyoncé Knowles'tır.


Perrie Edwards
Perrie Louise Edwards (d. 10 Temmuz 1993) South Shields, Tyne and Wear'lıdır. Annesi Debbie Duffy, babası Alexander Edwards'tır ve Jonnie adında bir abisi vardır. Yarışmaya Alanis Morissette'ten "You Oughta Know" parçasıyla katılmıştır.Perrie, One Direction grubundan Zayn Malik ile ilişki yaşamaktadır.
Load disqus comments

0 Yorumlarınız