Obama'nın İzlediği Dizi Hangisi?


Obama akşamları bu diziyi izliyor
ABD Başkanı Obama’yı ekrana kilitleyen CIA’nın içerisindeki entrikaları ve bir ajanın maceralarını anlatan Homeland dizisi, Emmy ödüllerini topladı


Kaynak; Milliyet.com.tr 

ABD’de geçen yıl büyük ses getiren Homeland (Vatan) dizisi, ikinci sezonunun başlamasına günler kala tekrar gündeme oturdu. ABD Başkanı Barack Obama’nın geçtiğimiz haftalarda verdiği bir röportajda “En sevdiğim dizi” dediği Homeland, prestijli Emmy Televizyon Ödülleri’nin de yıldızı oldu. Dizi dün akşamki törenden eve en az iki ödülle döndü. New York Times gazetesi ise bu hafta sonu yayımlanan moda ekinin kapağını dizinin başrol oyuncusu Claire Danes’in İsrail’de çekilen fotoğraflarına ayırdı. Birinci sezonu 28 ülkede gösterilen ve ABD reytingleri 2.78 milyona kadar çıkan dizinin ikinci sezonu  30 Eylül’de başlayacak.


İsrail’den uyarlama
Aslen İsrail yapımı bir dizinin uyarlaması olan Homeland’in baş kahramanı Amerikan İstihbarat Teşkilatı’nda (CIA) çalışan tutkulu ajan Carrie Mathison. Irak’ta çalıştığı dönemde bir Amerikan askerinin taraf değiştirdiği istihbaratını alan Mathison, El Kaide tarafından 8 yıl esir tutulan Amerikan komandosu Nicholas Brody’nin serbest bırakılmasının ardından taraf değiştiren askerin o olduğuna karar veriyor.

Türkiye’de de yayında
Dizi Mathison’un askerin gerçekten taraf değiştirdiğini kanıtlama çabasını anlatıyor. Ancak tabii bu arada CIA içindeki entrikalar, Mathison ve Brody arasındaki yakınlaşma ve Mathison’un bipolar olduğunun ortaya çıkması hikayeye yeni heyecanlar katıyor. Meraklıları için dizinin ilk sezon bölümleri Türkiye’de özel bir televizyon kanalında gösteriliyor.

Bütün ödülleri topladı

İlk bölümünden itibaren televizyon eleştirmenlerinden tam puan alan Homeland, 2011 ve 2012 yılının televizyon ödüllerini de topladı. Sinemaseverlerin 1996 yapımı Romeo&Juliet filmiyle tanıdığı Claire Danes, Golden Globe ödüllerinde en iyi aktris seçildi. Dizi Writers Guild ödüllerinde de en iyi yeni dizi ve en iyi drama dizisi dallarında ödül kazandı. Emmy Ödüllerinde’de en iyi casting ve en iyi kurgu dallarında ödül kazandı.
Load disqus comments

0 Yorumlarınız