Engin Öztürk Kimdir?


Behzat Ç.'ye Fatmagül'den transfer
'Fatmagül'ün Suçu Ne' dizisinde Fatmagül'e tecavüz eden Selim Yaşaran'ı canlandıran genç oyuncu Engin Öztürk, Behzat Ç.'ye transfer oldu.
Hacettepe Üniversitesi'nde oyunculuk eğitimi alan Öztürk, önceki gün Twitter'a "Hoşçakal İstanbul. Okulumu bitirmek için Ankara'ya gidiyorum" yazdı. Ardından da Behzat Ç. dizisyle anlaştı. Öztürk, Behzat Ç.'de yurt dışından gelmiş bir olay yeri inceleme polisini canlandıracak.


Kaynak; Milliyet.com.tr


Engin Öztürk Kimdir?


Engin Öztürk, Engin Öztürk Fatmagülün Suçu Ne dizisinde rol alan bir oyuncudur. Asker emeklisi bir baba ve ev hanımı bir annenin dördüncü çocuğu Engin Öztürk. ”Eskişehir’de büyümüş. İki yıl önce izlediği ‘Kantocu’ oyunundan sonra konservatuvara girmeye karar vermiş. İki aylık hazırlık sürecinin ardından ”Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nı kazanmış. Öğrenciyken Erdal Beşikçioğlu’nun sahibi olduğu Dib Sahne’nin de müdavimlerindenmiş.


Çocukluk arkadaşı bir trafik kazasında vefat edince ”Eskişehir’e cenazesine gitmiş ve orada Es-Es dizisini çeken Erdal Beşikçioğlu’yla sohbet etme fırsatı bulmuş. Muhabbet esnasında da işe ihtiyacı olduğunu söylemeyi ihmal etmemiş. Bir ay sonra Beşikçioğlu’nun asistanı Öztürk’ü arayıp “Barda Mojo oyunu sahnelenecek.
”Rol almak ister misiniz? diye sormuş. Engin Öztürk hem oyunda rol almış hem de barmenlik yaparak okul harçlığını çıkarmış. Beşikçioğlu bu genç oyuncunun hep destekçisi olmuş. Kendi menajerlik ajansı İcon Casting’e yönlendirmiş. Sonrası mı? Engin Öztürk, bugün Türkiye’nin en çok konuşulan dizisi ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’de tecavüzcü Selim Yaşaran karakterini canlandırıyor.
Kaynak: http://www.msxlabs.org
Load disqus comments

0 Yorumlarınız