Dar Ayakkabı Nasıl Genişletilir? Ayakkabı Açma Yöntemleri

0 Yorumlarınız

Daha önce giyilip, uzun süre giymediğiniz, düğünde, özel günde giyerim diye bir köşeye koyduğunuz ayakkabıları giyme vakti geldiğinde hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Bunu muhakkak bir çoğumuz yaşamışızdır. Ancak pratik yöntemler sayesinde genişletmek mümkün.
Ayakkabı Genişletme Dar Ayakkabı Nasıl AçılırÖnemli Not: Yeni aldığınız, hiç giymediğniz bir ayakkabı ayağınızı sıkıyorsa genişletmeye çalışmadan değiştirin. Yeni alınan ayakkabılar genişlemez. Ayağınızı sıkıyorsa ya küçüktür, ya kalıbı bozuktur ya da kalıbı ayağıza uygun değildir.
1 Yöntem: Ayakkabının dış yüzü 5 dakika kadar sıcak su buharına tutulur, deriye işleyen su buharı ayakkabının yumuşamasını ve giyildikten sonra genişlemesine neden olur. (Ayakkakabı su buharına tutulduktan sonra, çok soğumasını beklemeden giyilir, ayakkabı kuruyunca kadar ayaktan çıkartılmaz.)
Ayakkabı Genişletme Dar Ayakkabı Nasıl Açılır12 Yöntem: Su dolu poşetleri ayakkabınızın içine koyup buzdolabına veya derindondurucuya koyarak donması sağlanır. Donarak genişleyen su molekülleri ayakkabının içinden dışına doğru bir kuvvet oluşturur ve ayakkabının genişlemesini sağlar.
Bu Haberi Paylaşın :
 
Support : Creating Website | Johny Template | Mas Template
Copyright © 2011. Nette Buldum - All Rights Reserved
Template Created by Creating Website Published by Mas Template
Proudly powered by Blogger